.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما نسیم امید
 

آخرین عناوین
تنظیم قرارداد بدون رعایت مقررات قانونی در مشاوران املاک ممنوع است
رئیس کل دادگستری مازندران با بیان اینکه مشاوران املاک نباید راسا نسبت به تنظیم قرارداد پیش فروش اقدام کنند، گفت: تنظیم قرارداد و انتشار آگهی پیش فروش ساختمان در رسانه‌های جمعی بدون رعایت مقررات قانونی در مشاوران املاک ممنوع است و حبس و جزای نقدی در انتظار متخلفان خواهد بود.

به گزارش شمال نیوز به نقل از روابط عمومی دادگستری استان مازندران، حجت‌الاسلام محمدعلی تقوی‌فرد با بیان این مطلب اظهار کرد: برخی مشاوران املاک بدون رعایت ضوابط و مقررات قانونی اقدام به تنظیم قرارداد پیش فروش و انتشار آگهی پیش فروش ساختمان در رسانه های جمعی می‌کنند، حال آنکه مطابق ماده 24 قانون پیش فروش ساختمان مصوب سال 1389 پیش فروش ساختمان باید با تنظیم سند رسمی قرارداد پیش فروش در یکی از دفاتر اسناد رسمی انجام شود.

وی افزود: مشاوران املاک فقط مکلف هستند پس از انجام مذاکرات مقدماتی، طرفین را به یکی از دفاتر اسناد رسمی هدایت کنند و نمی‌توانند راساً اقدام به تنظیم قرارداد پیش‌فروش کنند.

رئیس کل دادگستری استان مازندران اضافه کرد: وفق ماده 21 و 23 قانون پیش فروش ساختمان و مواد 19 و 20 آیین نامه اجرایی قانون پیش فروش ساختمان، تبلیغ و انتشار آگهی پیش آگهی پیش‌فروش مستلزم اخذ مجوز از وزارت راه و شهرسازی توسط شخص پیش فروشنده است.

این مسؤول تصریح کرد: پیش فروشنده ساختمانی که بدون گرفتن مجوز، اقدام به درج یا انتشار آگهی کنند، به حبس از 91 روز تا یکسال یا جزای نقدی تا چهار برابر وجوه و اموال دریافتی محکوم می‌شود.

تقوی‌فرد افزود: مطبوعات و رسانه‌هایی هم که بدون گرفتن مجوز مزبور از پیش فروشنده، اقدام به انتشار آگهی پیش فروش کنند، مرتکب جرم شده و به مدت حداکثر دو ماه توقیف و جزای نقدی تا 100 میلیون ریال در صورت تکرار به حداکثر مجازات محکوم خواهند شد.

گفتنی است مطالب مذکور در راستای اجرای ماده 21 آیین‌نامه اجرایی قانون پیش‌فروش ساختمان، طی نامه‌ای از سوی دادستان کل کشور به رئیس سازمان صدا و سیما و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز ابلاغ شده است.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
 

ارسال نظر :


نام : ايميل :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

Developed By Seyed Bahram Siadati, Artbook , Parsiserve