.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما نسیم امید
 

پرورش ماهی و اردک راهی برای کنترل حشرات و آفات در شالیزار‌ها
شمال نیوز: مدیر جهاد کشاورزی آمل از پرورش توام ماهی و اردک در ۱۰ هکتار از شالیزار‌های این شهرستان برای کنترل حشرات و آفات خبر داد.
پرورش ماهی و اردک راهی برای کنترل حشرات و آفات در شالیزار‌ها

به گزارش شمال نیوز، سید حسین اسلامی مدیر جهاد کشاورزی آمل با بیان اینکه کشت برنج و پرورش ماهی و اردک در شالیزار‌ها بعنوان بهترین و سودمندترین شیوه مدیریت شالیزار‌های غرقابی بوده گفت:کشاورزان پرورش دهنده به مفید بودن آن به ویژه برای کنترل حشرات و آفات، علف‌های هرز، بهبود حاصلخیزی و نرم شدن خاک سطحی اعتقاد دارند.

وی با اشاره به اینکه پرورش ماهی در شالیزار‌ها دارای فواید اقتصادی، اکولوژیک و اجتماعی است، افزود: کشت توام شالی و پرورش اردک و ماهی امسال در ۱۰ هکتار از شالیزار‌های این شهرستان انجام و سه هزار و ۵۰۰ قطعه اردک و ۶ هزار قطعه بچه ماهی از خانواده کپورماهیان رهاسازی شده است.

اسلامی درباره اهداف دیگر کشت توأم شالی و پرورش ماهی و اردک، گفت: استفاده اقتصادی بهینه و دومنظوره از منابع آب و خاک، پرورش و تولید ماهی و مصرف آن در روستا، کمک به افزایش درآمد سرانه خانوار‌های روستایی، ایجاد اشتغال در روستاها، کاهش هزینه‌های تولید، کاهش مصرف سموم کشاورزی و کود‌های شیمیایی و کاهش آلودگی محیط زیست، اقتصادی‌تر شدن فعالیت برنج‌کاری، افزایش بهره وری در واحد سطح و استفاده از آب کشاورزی از اهداف این طرح است.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
 

ارسال نظر :


نام : ايميل :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

Developed By Seyed Bahram Siadati, Artbook , Parsiserve