.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما نسیم امید
 

حماسه خرمشهر ابهت ابرقدرتها را شکست
مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: در جنگ و دوران دفاع مقدس و حماسه خرمشهر، ابهت ابرقدرتها شکسته شد.

به گزارش شمال نیوز، سردار کمیل کهنسال صبح پنجشنبه در صبحگاه قرآنی گرامیداشت سوم خرداد در حسینیه عاشقان ساری با بیان اینکه شهدا در حضرت امام راحل ذوب شده بودند و حرف و سیرو سلوکشان و راهشان، راه امام بوده است گفت: شهد طوسی، حاج بصیر و شهدای جبهه مقاومت در راه امام حرکت می‌کردند.

 

وی با گرامیداشت سی و هفتمین سالگرد آزادسازی خرمشهر اظهار داشت: همه ابعاد و جوانب این واقعه بزرگ تاریخی باید بهتر شناخته شود زیرا آزادسازی خرمشهر دارای لایه‌های بسیار عمیق و کتاب قطوری است.

 

وی با بیان اینکه حماسه آزادی خرمشهر را نمی‌توان از حماسه مقاومت در خرمشهر تفکیک کرد گفت: آزادسازی خرمشهر دارای قلمرو بسیاری است و بدون قلمرو اجتماعی، سیاسی، نظامی و غیره نمی‌توان آن را بررسی کرد.

 

سردار کمیل، یکی از مهمترین قلمرو حماسه خرمشهر را عقلانیت مدیریت در صحنه‌های جنگ دانست و افزود: بدون تحلیل واقعبینانه از دفاع مقدس و جنگ نمی‌توانیم از عظمت آزادی خرمشهر درک درستی داشته باشیم.

 

مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران با طرح این سوال که چرا به کشور ایران حمله و تهاجم شده و جنگ بر آن تحمیل شده است گفت: ماهیت دینی انقلاب اسلامی با منافع زرمندان و زورمندان منافات دارد و بندگی خدا سر سازگاری با منافع طاغوت ندارد.

 

وی با اشاره به اهداف صدام و دشمنان انقلاب اسلامی عنوان کرد: سقوط جمهوری اسلامی ایران یکی از اهداف اصلی دشمنان و حامیان صدام بوده است و مأمور بوده‌اند از طرف آمریکا، ژاندارم منطقه تبدیل شوند.

 

سردار کمیل، با اظهار اینکه قبل از انقلاب اسلامی، مستشاران نظامی را آمریکایی‌ها تشکیل می‌دادند افزود: نیروهای ارتشی در آن دوره تحت مدیریت نیروهای آمریکایی باید عمل می‌کردند و پس از انقلاب اسلامی، مدیریت به دست نیروهای ایرانی درآمد.

 

مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران با اظهار اینکه مردم برای تأمین مواد غذایی با مشکل مواجه بودند گفت: دشمنان انتظار نداشتند جمهوری اسلامی پا بگیرد و در جنگ و دفاع مقدس، ابهت ابرقدرتها شکسته شده است.

 

وی با اشاره به مقاومت ۳۳ روزه مردم و رزمندگان در خرمشهر اظهار داشت: مقاومت عظیم مردمی، نقشه‌های دشمنان را در خرمشهر تغییر داد./مهر


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
 

ارسال نظر :


نام : ايميل :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

Developed By Seyed Bahram Siadati, Artbook , Parsiserve