.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما نسیم امید
 

آخرین عناوین
برندسازی و بسته بندی نیاز کشاورزی در مازندران است
معاون هماهنگی امور اقتصادی مازندران، برندسازی، بسته بندی مناسب و صنایع تکمیلی را نیاز توسعه بخش کشاورزی برشمرد و گفت: متاسفانه خردشدن اراضی کشاورزی چالش مهم محسوب می شود.

به گزارش شمال نیوز،  حسن خیریان پور پیش ازظهر چهارشنبه در همایش زهکشی اراضی شمال کشور، کنترل آب های سطحی، اتمام رساندن سدهای در دست احداث برای مهار آب های سطحی و استفاده از بخش کشاورزی مهم برشمرد و گفت: بهترین و حاصلخیزترین اراضی کشاورزی کشور را در مازندران داریم و باید از خاک و آب مراقبت کنیم.

وی با تاکید بر جلوگیری از تغییر کاربری مزارع گفت: این اراضی حاصلخیز برای کشت دوم و حوزه گردشگری بسیار نقش دارند و برای اقتصادی کردن زندگی در روستاهای استان حرکت کنم.

وی با بیان اینکه روستاییان باید به این نتیجه رسند که ماندگاری در روستا برایشان اقتصادی است بر لزوم استفاده از سرمایه های خرد روستاییان در حوزه تولید تاکید کرد و افزود: توانستیم تاکنون به عنوان سه استان برتر در زمینه تسهیلات اشتغال روستایی انتخاب شدیم.

خیریان پور افزود: در اشتغال فراگیر و روستایی، عملکرد جهاد کشاورزی مازندران خوب است و از محل بند الف تبصره بودجه ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات کشاورزی پرداخت می شود و علاوه بر ان سرمایه گذاران و بخش خصوصی را باید هدایت و راهنمایی کنیم.

معاون استاندار مازندران یادآور شد: در زمینه پهنه بندی و ارقام محصولات کشاورزی باید گام برداشت و از محل بودجه های پژوهشی برای تدوین سند محصولات کشاورزی در استان اقدام شده و تاکنون سند توسعه مرکبات در استان تدوین شده است.

وی با اظهار اینکه نیازمند بسته بنددی و برندسازی مناسب در بخش کشاورزی هستیم، صنایع تکمیلی و فراوری محصولات را در بخش کشاورزی ضرورت برشمرد و گفت: سند نقشه راه دام و طیور نیز در استان تهیه شده است.

خیریان پور باعنوان اینکه خردشدن اراضی کشاورزی، مزارع استان را تهدید می کند بر لزوم توجه به قانون تغییر کاربری اراضی تاکید کرد و گفت: ۲۰ درصد اقتصاد استان مختص کشاورزی است و بیش از ۳۰۲ هزار بهره برداری در این بخش فعالیت می کنند.

وی از راه اندازی مرکز تحقیقات گیاهان دارویی در دانشگاه علوم کشاورزی ساری خبر داد./مهر


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
 

ارسال نظر :


نام : ايميل :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

Developed By Seyed Bahram Siadati, Artbook , Parsiserve