.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما نسیم امید
 

آخرین عناوین
گردش مالی ۱۰ میلیارد تومانی برداشت تمشک جنگلی در نکا
فرماندار نکا با اشاره به برداشت بیش از یکهزار تن تمشک از جنگل‌های سطح هزارجریب از گردش مالی ۱۰ میلیارد تومانی این محصول خبر داد.

به گزارش شمال نیوز، عبدالجواد توحیدی مقدم چهارشنبه شب در مراسم افتتاحیه دومین جشنواره ملی تمشک جنگلی که در شهرک شهید عباسپور نکا برگزار شد، با اشاره به رونق تولید اظهار کرد: دومین جشنواره ملی تمشک جنگلی با هدف بهره برداری از توان‌ها و قابلیت‌های گردشگری و همچنین ایجاد زمینه‌ای فعال و پویا برای توسعه منطقه آغاز به کار کرد.

وی افزود: این جشنواره می‌تواند علی رقم زنده نگه داشتن فرهنگ اصیل مردم این خطه فرصتی برای معرفی و شناسایی ظرفیت‌های شغلی و گردشگری شهرستان نکا و شناساندن توانمندی‌های اقتصادی باشد.

فرماندار نکا تصریح کرد: اگر نگاهی واقع بینانه به مسائل کلان اقتصادی کشور داشته باشیم و آمایش سرزمین‌ها و منابع ذخایر را بیابیم قطعاً رونق تولید و فرصت ایجاد اشتغال برای فعالان و کارآفرینان برتر و همچنین رشد و توسعه اقتصادی را در منطقه شاهد خواهیم بود.

به گفته توحید مقدم از تمشک به عنوان نماد گردشگری و هویت کشاورزی شهرستان یاد می‌شود لذا این ظرفیت بهانه خوبی برای معرفی شهرستان و فرهنگ تولید و اقتصاد در بین مردم است.

وی در خصوص چرخه اقتصاد روستاها متذکر شد: سالانه بیش از یکهزار تن محصول تمشک جنگلی در سطح جنگل‌های هزار جریب نکا برداشت می‌شود که به طور کل ۱۰ میلیارد تومان گردش مالی را به همراه دارد لذا اگر زنجیره اقتصاد روستایی و اقتصاد کشاورزی بهم وصل شود قطعاً چرخه اقتصادی شهر و روستا به حرکت در می‌آید.

فرماندار نکا خاطرنشان کرد: به طور کل طی ۴۰ روز یکهزار و ۲۰۰ تن تمشک از مراتع جنگلی این شهرستان برداشت می‌شود که در این فرآیند به طور کل اشتغال ۵۶ هزار نفر روز کار مهیا می‌شود که از این طریق می‌توان اقتصاد منطقه و بیکاری جوانان را مورد توجه قرار داد./مهر

 

 
ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
 

ارسال نظر :


نام : ايميل :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

Developed By Seyed Bahram Siadati, Artbook , Parsiserve