.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما نسیم امید
 

تولید ۶۲۰۰ تن زباله ایام طی تعطیلات در مازندران
مدیرکل دفتر امور شهری استانداری مازندران گفت: میزان زباله تولیدی مازندران در ایام پیک سفر به پنج هزار و ۱۰۰ تا ۶۲۰۰ تن افزایش می یابد.

به گزارش شمال نیوز،  سید محمد تاکامی پیش ازظهر دوشنبه در نشست با خبرنگاران میانگین تولید زباله در استان را حدود یک کیلوگرم در روز اعلام کرد و آن را از میانگین تولید زباله در مناطق توسعه یافته بیشتر دانست و گفت: روزانه سه هزار و ۱۰۰ تا سه هزار و ۲۰۰ تن زباله در استان تولید می شود.

وی با بیان اینکه زباله تولیدی در ۲۸ مرکز دفن زبالع دپو می شود که مطلوب و مورد رضایت نیست گفت: همزمان با سفر مسافران، میزان تولید زباله به طور متوسط بین ۷۰ تا ۱۰۰ درصد بیشتر می شود و بین پنج هزار و ۱۰۰ تا ۶۲۰۰ تن زباله در استان جمع آوری می شود.

وی با عنوان اینکه بخش اعظم زباله تولیدی در استان مربوط به مسافران غیربومی در استان است به شرایط اقلیمی استان اشاره و اضافه کرد: سطح آب در جلگه بسیار بالا است و امکان آلودگی آبهای زیرزمینی وجود دارد و در نقاط کوهستانی نیز که سرچشمه رودخانه ها هستند، دفن زباله در طبیعت اثرات زیانباری دارد.

تاکامی با اشاره به اینکه دفن زباله در استان حساسیت های زیادی دارد گفت: در حال حاضر ۹ مرکز و منطقه پیش بینی شده تا با ساخت سامانه ها، زباله به کود و انرژی تبدیل شود و این زون بندی ها در مناطق مختلف استان است.

مدیرکل دفتر شهری استانداری مازندران یاداور شد: در طرح جامع پسماند، ۴۰ درصد زباله های کارخانه های کمپوست به کارخانه های زباله سوز منتقل می شود.

وی با بیان اینکه تاکنون ۸۰ میلیارد تومان برای ساخت زباله سوز در ساری صرف شده است یادآور شد: علاوه براین کارخانه زباله سوزی در نوشهر در حال ساخت است و کارخانه ساری عملیات ابنیه آن ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ۸۵ درصد تجهیزات آن خریداری و وارد شده است.

تاکامی با اشاره به اینکه نصب تجهیزات کارخانه زباله سوز ساری در دست انجام است تصریح کرد: ۱۰۰ میلیارد تومان برای ساخت و تکمیل زباله سوز ساری اعتبار پیش بینی شده است ./مهر


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
 

ارسال نظر :


نام : ايميل :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

Developed By Seyed Bahram Siadati, Artbook , Parsiserve