.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما نسیم امید
 

آخرین عناوین
۴۵ درصد صادرات مازندران مربوط به فرآورده های لبنی است
رئیس اتاق بازرگانی مازندران گفت: ۴۵ درصد صادرات استان مربوط به فرآورده های لبنی است درحالی که باید از دیگر ظرفیت ها نیز بهره گیری شود.

به گزارش شمال نیوز،  عبدالله مهاجر صبح یکشنبه در کارگروه صادرات استان با اشاره به اینکه آن چه که می تواند در ارزش صادرات استان تاثیر گذارد، فرآورده های لبنی است گفت: ۴۵ درصد صادرات استان مربوط به فرآورده های لبنی است.

وی با اظهار اینکه سال قبل ۱۵۰ میلیون دلار صادرات لبنی توسط یک شرکت در استان انجام شد گفت: امسال نیز میزان صادرات فرآورده های لبنی کمتر از سال قبل نبوده است.

وی افزود: مازندران دارای یکسری ظرفیت هایی برای توسعه صادرات دارد که باید از آن بهره گیری شود و در حال حاضر روزانه کمتر از پنج کانتینر پرتقال صادر نمی شود.

مهاجربا اشاره به قیمت خرید تضمینی مرکبات گفت: در حال حاضر در داخل انبار هر کیلوگرم پرتقال سه هزار و ۵۰۰ تا چهار هزار تومان خریداری می شود و در تنظیم بازار نقش کنترلی داشته است.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران با بیان اینکه قیمت کیوی در بالای درخت به ازای هرکیلوگرم چهار هزار تومان است یادآور شد: همچنین کیوی آماده به نرخ هشت هزار تومان عرضه می شود.

وی با بیان اینکه مقرر شد روزانه ۱۰ کانتینر پرتقال و مرکبات در استان صادر شود گفت: هزینه حمل و نقل هر کانتینر مرکبات به بیش از پنج میلیون تومان رسیده است و این هزینه بالا است.

وی ادامه داد: مرکبات استان بیشتر در انبارها در حال فروش است و برای باغدار این کار به صرفه تر است.

مهاجر با بیان اینکه ۶۵ هزار تن کیوی از کشور صادر شد و آمار صادراتی مازندران در این بخش حدود پنج هزار تن است ادامه داد: بسته بندی هایی که در گمرک آستارا صورت می گیرد صادرکنندگان را ترغیب به صادرات از استان دیگر کرده است./مهر


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
 

ارسال نظر :


نام : ايميل :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

Developed By Seyed Bahram Siadati, Artbook , Parsiserve