.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما نسیم امید
 

آخرین عناوین
ضرورت رعایت احکام «وقف» توسط دستگاه‌های اجرایی در مازندران
معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران گفت: امروز جهت گیری جامعه ما باید به سمت آموزش باشد و رعایت کردن احکام وقف توسط همه نهادها و دستگاه‌های اجرایی ضروری است.

به گزارش شمال نیوز به نقل از روابط عمومی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حسین حسن‌نژاد در جمع مدیران اوقاف مازندران اظهار کرد: وقف همان ترویج نگاه خیرخواهانه در جامعه است که نیاز به گسترش بیشتر در جامعه دارد.

 

وی با بیان اینکه وقف اثرات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی دارد و اگر می‌خواهیم اثرگذاری آن را شاهد باشیم باید فرهنگ وقف را ترویج دهیم، افزود: نگاه جامعه به مسئله وقف باید تغییر کند و در این زمینه نقش عملکرد اوقاف پررنگ است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با بیان اینکه با تعالیم دینی و اجرای امینانه نیت واقف می‌توان فرهنگ وقف را ترویج دهیم، خاطرنشان کرد: وقف‌های جدید باید متناسب با نیازهای روز جامعه باشد.

حسن‌نژاد تصریح کرد: اوقاف باید تلاش کند تا نیات موقوفات جدید انحصاری نباشد تا بتوان در دیگر شاخصه‌های مورد نیاز جامعه از آن بهره‌گیری کرد.

وی با بیان اینکه نگاه واقفان امروز را باید به نیازهای آینده کشور تسری دهیم، عنوان کرد: اوقاف در اجرای نیات امور خیریه و اجتماعی باید الویت‌بندی کند؛ برخی جاها نیاز است ما بیشتر هزینه کنیم تا پیشگیری شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با بیان اینکه وقف می تواند پیامدهای اثرگذار دینی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و حتی سیاسی در جامعه داشته باشد، گفت: امروز جهت گیری جامعه ما باید به سمت آموزش باشد و رعایت کردن احکام وقف توسط همه نهادها و دستگاه‌های اجرایی ضروری است.

 

ساختمان ادارات اوقاف در مازندران استیجاری است

حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران نیز در این جلسه با بیان اینکه اوقاف در سطح استان 20 اداره و دفتر نمایندگی دارد، اظهار کرد: تمامی ساختمان ادارات اوقاف در مازندران استیجاری است.

وی با بیان اینکه اوقاف نیاز به حمایت بیشتر دولت در تجهیز ساختمان اداری دارد، افزود: اوقاف یکی از سازمان‌هایی است که بیشترین خدمات را به مردم و جامعه می‌دهد که در سال جاری 532 میلیون تومان تجهیزات درمانی از محل موقوفه محمدباقر تاجرساروی خریداری و به بیمارستان امام (ره) ساری تحویل داده شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به کسب عنوان برتر اوقاف مازندران در سال 97 خاطرنشان کرد: طی سال گذشته اوقاف مازندران نمره 99 را در ارزیابی استانداری مازندران کسب کرده است.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
 

ارسال نظر :


نام : ايميل :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

Developed By Seyed Bahram Siadati, Artbook , Parsiserve